Група вчителів початкових класів створила навчальний посібник з української мови для другого класу. Він заміняє учневі одразу два підручники. Про це розповіла директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Городоцької міської ради Орися Войціцька.

Творча група вчителів-практиків, якими керує вчителька Городоцького НВК №2 Оксана Гірська, маючи багато застережень до сучасних підручників, зініціювали створення свого посібника за чинною програмою з хорошими літературними зразками, поезією та прозовими творами, як класиків, так і сучасників.

Розроблений навчальний посібник поєднує такі предмети як українська мова, читання, “Я досліджую світ”, математика та образотворче мистецтво. Він корисний й тим, що дитина не носить до школи дві книжки, тобто українську мову і читанку, а лише одну.

Розрахований посібник на один місяць занять, тобто щоразу вчителі укладають і друкують новий. За цим підручником, починаючи з 1 вересня 2024-го року, вже навчаються орієнтовно 100 дітей з двох городоцьких шкіл. Фінансове навантаження за друк розділяють як батьки дітей, так і вчителі, адже кошти в громаді на це не розраховані. Щоб видати один примірник потрібно 112 гривень.

Зараз посібник перебуває на етапі апробації. Впродовж місяця навчання вчителі роблять після кожної теми нотатки із зауваженнями, покращити, доповнити підручник, врахувавши усі нюанси, які проявляються на практиці, а також побажання батьків та дітей. Після апробації буде віддрукований вже відредагований підручник. Його наші освітяни планують подати на обласний конкурс “Інноваційні програми і дидактичне забезпечення” для осучаснення освітнього процесу в межах програми розвитку освіти Львівщини.

“Як показує досвід, діти зацікавлені і чекають уроку. Це дуже важливо, адже зараз їх зацікавити є складно для вчителя. Також в планах є зробити підручник на літо, який був би дітям для позакласної роботи на канікули”, – пояснює Орися Войціцька.

До речі, є ще одна унікальна ініціатива освітян Городоччини – це читанка “Блакитні стрічки – Верещиці сестрички”. В її основі – поєднання поезій Івана Низового та місцевого матеріалу. Книжка складається із трьох розділів: інтерактивні завдання з цікавим природознавчим матеріалом, захованим у QR-кодах на основі віршів Івана Низового про річки України; вірші та есеї учнів шкіл громади про річку Верещиця; фото головної водної артерії Городоцької громади в різні пори року авторства місцевих фотографів. Ця книжка стане корисною для позакласної роботи дітей перших – четвертих класів.